Sinun on kirjauduttava sisään tai rekisteröidyttävä saadaksesi ilmoituksia kun uusia kursseja on saatavilla tässä kurssikategoriassa.
Canicross valmennus alkaa 13.4.
Canicross valmennus 2024
Canicross valmennukseen ovat tervetulleita kaikenikäiset ja -kokoiset koirat ohjaajineen. Valmennuksessa pääsette harjoittelemaan koirajuoksua pitkäjänteisesti osaavan valmentajan ohjauksessa. Valmennuksessa harjoitukset suunnitellaan jokaiselle koirakolle yksilöllisesti oman tason ja tavoitteen mukaisesti, joten valmennus sopii siis aloitteleville koirakoille tai jo enemmän harrastaneille!
Ota harjoituksiin mukaasi siis: - Levännyt koira - Vettä (koiralle ja itselle), nameja ja lelu - Juoksukengät/lenkkarit - Vetovälineet, jos sinulla on (valjaat, joustohihna ja vetovyö)
Lisäksi: *
SM- sekä EM-tason mitalisti Ripsa Järvi luennoimassa urheilukoiran treenaamisesta
27.4.
Helleraja n. +15 astetta, jolloin valmennus siirretään toiselle päivälle.
HUOM! Harjoittelupaikkana on Sääksjärven pururadat Lempäälässä.